ארועים | ארועי חשיפה

המרכז הישראלי לכלבי נחיה בבית עובד, מהווה דוגמא להשתלבות חברתית. אנשי המרכז פועלים רבות ליזום פעילויות המפגישות בין אנשים עיוורים לרואים. פעילויות אלו מרחיבות את עולמם של האנשים העיוורים או לקויי הראייה.

רואים רחוק

אחד מהאירועים הבולטים המתקיימים על ידי המרכז הוא ללא ספק הפנינג “רואים רחוק”. זהו אירוע ספורטיבי ייחודי המשלב אנשים עיוורים ורואים לשעות של ריצה משותפת, הנאה וחוויות. האירוע מתרכז בענף הריצה ומזמין רצים רואים לרוץ לצד רצים עיוורים או לקויי ראייה כשהם מחוברים זה אל זה בעזרת רצועה מיוחדת. מעל הכל, מסמל אירוע “רואים רחוק” התגברות על מכשולים, אמון, קשר בין מוביל למובל והדדיות.

גשר של אור

המרכז לוקח בכל שנה חלק פעיל באירוע בנות בר/בני מצווה עיוורים או לקויי ראיה אשר מתקיים בספארי ברמת גן. באירוע הנערות, הנערים ובני משפחותיהם נחשפים לכלבי נחיה, מתנסים בהליכה המדמה הליכה עם כלבי נחיה, מלטפים את הכלבים ומוזמנים להיות בקשר עם המרכז ולהפוך לחלק מהמשפחה. כל זאת, כדי להבהיר שעומדות בפניהם אפשרויות רבות כולל, בבוא היום להכניס לחייהם כלב נחיה ובכך ליצור לעצמם עצמאות כאנשים בוגרים.

בליינד דיי

יום להגברת המודעות לציבור האנשים העיוורים או לקויי ראיה ולעודד את שילובו בחברה, בהובלת המרכז לעיוור.

המרכז שלנו משתתף בפעילויות השונות אשר בשיאן, פעילות להגברת המודעות בכנסת ישראל. במסגרת פעילות זו אנחנו מעמידים מסלול מכשולים בכנסת עצמה וחברי כנסת ושרים זוכים להתנסות בהליכה בכיסוי עיניים בליווי כלב נחייה. זו חשיפה נפלאה לעשייה שלנו ולקהילה כולה. יחד עם נציגי המרכז מגיעים בוגרי המרכז עם כלביהם ומסייעים לנו, נכנסים עם כלביהם לוועדות שונות ועוד. זהו יום מרגש עם הרבה כשכושים בזנב.

הפנינג אופק לילדנו

העמותה שלנו פותחת את שעריה ומארחת את עמותת אופק לילדינו בכל שנה בקיץ להפנינג שמח של סוף שנה. האירוע מאורגן על ידינו באהבה ומתוך רצון לקדם קשרים בין הארגונים השונים וכן בין אנשי הקהילה לבינינו.

תפריט נגישות